Kategorie:Modely zapojení

Z NETBOX IPv6
Přejít na: navigace, hledání

Modely zapojení

Většinu potřebných informací pro zprovoznění IPv6 lze zjistit jednoduše nebo zcela automaticky, celý tento portál se snaží jít přesně v tomto směru. Někdy však není zbytí a je třeba počítač nakopnout tím správným směrem.

Výběrem správného modelu zapojení získáme odpovědi nejen na níže položené otázky. ale získáte i základní přehled o použité terminologii a celkovém principu fungování.

Samotná konfigurace, pak již půjde jako na drátku.

Jak zjistím svůj model zapojení?

Přečtěte si jejich definice a ten správný z nich vyberte.

Modely zapojení a z nich plynoucí axiomy

Přehled
Model Jediný přímo připojený počítač Přímo připojený počítač sloužící jako router Počítačová síť za gatewayí s funkcí DMZ Počítačová síť za gatewayí s podporou IPv6 Pozn.
Bude nutné použít techniku DMZ? Ne Ne Ano Ne
Na kterém síťovém uzlu bude ukončen IPv6 tunel? Počítač Počítač vybraný jako router Počítač vybraný jako DMZ Gateway
Bude tento uzel sloužit jako IPv6 router pro další uzly v místní síti? Ne Ano Ano Ano
Kde bude přidělena Vnější IPv4? Počítač s jedinou síťovou kartou do sítě NETBOX Počítač zvolený jako router, na kartě do sítě NETBOX Gateway, WAN rozhraní, připojené do sítě NETBOX Gateway, WAN rozhraní, připojené do sítě NETBOX Vždy se jedná o Veřejnou IPv4 na Vnějším rozhraní prvního uzlu za předávacím bodem.
Kde a jaká bude Vnitřní IPv4? Počítač s jedinou sítovou kartou do sítě NETBOX, Veřejná IPv4 Počítač zvolený jako router, na kartě do sítě NETBOX, Veřejná IPv4 Počítač zvolený jako router, na kartě do vnitřní sítě, Privátní IPv4 Gateway, WAN rozhraní, připojené do sítě NETBOX, Veřejná IPv4 Vždy na Vnějším rozhraní uzlu ukončujícího tunel, Tunelové rozhraní je vždy přiřazeno na toto rozhraní.
Kde bude mít uzel ukončující tunel globální IPv6? Tunelové rozhraní Vnitřní rozhraní, do místní sítě Vnitřní rozhraní, do místní sítě Vnitřní rozhraní, do místní sítě
Osobní nástroje